Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Sbírka záhněd z Rousměrova

18. 11. 2013

 

dscn9932.jpgDalší dnešní novinka se týká opět záhněd, ale tentokrát jde o světlé záhnědy z okolí Rousměrova. Do galerie "Záhnědy z Rousměrova" jsem přidal celkem 16 nových vzorků z mých přebytků, které jsou opět určeny k výměně. Zase se jedná o velmi pěkné ukázky záhněd, které jsou buď jednostraně, nebo i oboustaně ukončené, většinou střední velikosti. Najdete tam také hezké srostlice několika krystalů světlé záhnědy, a také hypoparalelní záhnědu, kterou jsem Vám již před pár dny ukázal v novince na mém webu. Pokud budete mít o nějaké kameny zájem, tak mi napište na email: dolnibory@seznam.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 1

Velmi pěkné tmavé záhnědy z Krásněvse

18. 11. 2013

 

dscn9884.jpgJeště než přistoupím k dnešní novince, tak bych Vám chtěl sdělit, že všechny reklamy, které se dnes objevily na mém webu, nejsou moje práce, ale jsou od poskytovatele mého hostingu, tedy estranek (mám zde neplacený program a součástí něho jsou bohužel i tyto rušivé reklamy).

Teď už však k samotné novince. Dnes jsem do galerie přidal 8 velmi pěkných záhněd z Krásněvse. Všechny jsou z mého osobního letošního sběru (2013). Jde převážně o menší krystaly, které jsou však jednostraně (někdy i oboustraně) ukončené. Některé z nich jsem našel ležet přímo na poli, některé z nich jsou kopané.

Osobně považuji záhnědy z Krásněvse k jedněm z těch nejhezčích z Vysočiny, protože mají krásný lesk, čistotu a hlavně také barvu, která je většinou tmavě hnědá, až temně černá (morion).

Ostatně posuďte sami, jak se Vám tyto záhdědy líbí, či nelíbí. Do galerie se dostanete přes menu vlevo "záhnědy", nebo např. přes tento odkaz.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Hypoparalelní záhněda z Rousměrova

16. 11. 2013

Abych Vás trochu naladil, jaké kameny se chystám přidat na web (viz. předchozí novinka), tak malá ukázka níže ... Velmi pěkná hypoparalelní záhněda, krásné barvy, lesku a čistoty, narostlá na křemen a živec, bez pár milimetrů je vysoká 9 cm a našel jsem ji (respektive vykopal) u Rousměrova, jen pár kilometrů od Dolních Borů ...
 

zahneda.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Chystané novinky na webu

16. 11. 2013

 

Temně tmavá záhněda (morion) z KrásněvseV první řadě se chci omluvit za delší neaktualizaci tohoto webu o minerálech Dolních Borů a okolí. Měl jsem bohužel hodně práce a na psaní novinek na stránky nezbýval čas.

Rád bych tuto novinkovou prodlevu rychle napravil, a tak se brzy můžete těšit na přidání velkého množství kamenů do fotogalerie.

A teď k samotným kamenům, které se chystám přidat do naší fotogalerie. Předem můžu rovnou prozradit, že nepůjde o žádné tuctové a nezajímavé kameny, ale o velmi pěkné kousky, které se Vám jistě budou líbit. Můžete se těšit na krásné a velké záhnědy z Rousměrova (největší má skoro 17 cm !!), nádherné a velmi tmavé záhnědy (skoro až moriony) z Krásněvse, velké a lesklé turmalíny (skoryly) z Dolních Borů, krásné, průhledné a naprosto čisté citríny z Kněževse, a spostu dalších překrásných kamenů. Bude to poprvé, co na tento web přibudou takto luxusní kousky! Ty předchozí vzorky minerálů, které jsem na webovky přidal také nebyly vyložené špatné, ale s těmito nově přidanými kameny se jistě nebudou moci rovnat.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Spuštěny facebook stránky našeho webu

24. 10. 2013

Přestože nejsem příznivcem Facebooku, tak velké množství lidí tuto sociální síť používá, a tak právě pro ně jsem založil facebookovou stránku tohoto webu. Budou se tam objevovat všechny zajímavé novinky, které zveřejním zde na webu. Na závěr samozřejmě nesmím zapomenout adresu facebookových stránek našeho webu, která je následující: https://www.facebook.com/dolnibory

P.S.: V blízké době chystám ještě udělat Twitter kanál naší stránky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Vítám Vás na nově založených stránkách o minerálech

18. 10. 2013

Dnešním dnem spouštím svoje osobní stránky o minerálech z Dolních Borů a okolí. Hned na začátek můžu prozradit, že zde nebudu prezentovat pouze kameny z této lokality a blízkého okolí, ale objeví se zde i různé zajímavé kousky z celé Vysočiny. Budu zde postupně přidávat články o minerálech z tohoto kraje, lokalitách, kde se nachází, ale i též něco z historie těžby. Jak asi správně tušíte, tak půjde o minerály z Vysočiny, nejčastěji právě z Dolních Borů a okolí (Rousměrov, Laštovičky, Sklené, Krásněves atd.). Na závěr první novinky bych chtěl říct, že doufám, že se Vám moje nové stránky budou líbit a budete se sem rádi vracet.  

Miko 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0